Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
İMPLANT TEDAVİSİ (ÇİVİ DİŞ)

Search Our Site

İmplant Tedavisi (Çivi diş)

Diş implantı, dişlerinden bazılarını kaybeden kişilere hem kaybolan estetiği hem de bozulan çiğneme fonksiyonunu yeniden iade etmek için implant tedavisine başvurmak günümüzde sık uygulanan tedaviler arasında yerini aldı. İmplant fiyatlarının eskiye nazaran ucuzlaması dolayısı ile hastalar implant tedavisini daha fazla tercih eder hale geldi. Diş hekimleri hastalara alternatif tedavi planlamalarını sunarken artık implant içeren tedaviler ilk akla gelenler arasında.

Hangi implant markası Tercih edilmeli?

Diş implantı operasyonu

Komşu dişlere hiç müdahale edilmesine gerek kalmadan diş implantı tedavisi yapılabildiğinden konservatif bir tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

ÖZETLE İMPLANT :

Eksik olan dişlerden kaynaklanan estetik ve fonksiyon bozukluklarını iade edebilmek için çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Titanyumdan üretilen implantlar, çene kemiği ile kaynaştıktan sonra doğal dişlere en yakın fonksiyonu sağlar ve çiğneme kuvvetlerine mukavemetlidir. Çene kemiğine kaynaşmasına osteointegrasyon adı verilir.

Dental implant

İmplant diş tedavileri yalnızca tek diş eksiklikleri ile sınırlı değildir. Tam dişsiz ağızlarda ve serbest sonlu dişsizlik vakalarında implantlar sayesinde hastalara hareketli protezler yerine sabit protezler uygulanabilmektedir.

İMPLANT HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR

Tek diş eksikliğinde : Diş eksikliklerinde yan dişlerin kesilmesinin istenmediği durumlarda.

Serbest sonlu vakalarda : Gerideki dişlerin kaybedildiği durumlarda.

Tam damak protezi kullananlarda:

Tamamen dişsiz hastalarımızın, damak protezlerini kullanmakta sıkıntı çekiyor ise yeterli sayıda yapılarak hiç dişi olmayan hastalara bile sabit porselen köprüler yapılabilir. Bazı durumlarda ise yeteri miktarda kemik olmayabilir ya da hasta ekonomik olarak daha ucuz bir yöntem olan, Ball Attachmentli bir protez ile hasta sağlıklı bir fonksiyona kavuşturulur.

Yarım damak protezi kullana hastalarda : İskelet protez ismi de verilen kısmi dişsizlik vakalarında hastalara yeterli sayıda implant yapılması ile sabit protezler yapılabilir. Çakma diş, gömme diş, implantat gibi isimler ile de anlırlar

TEKNOLOJİ DİŞ
Mansurdede Mahallesi 106. Sk. No: 9 Karaman
(+90 338) 214 77 78 - bilgi@teknolojidis.com

Hafta içi ve Cumartesi günleri saat: 08.00 ile 17.30 arasında hizmet vermekteyiz.