Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
AĞIZ, DİŞ VE ÇENE RADYOLOJİSİ

Search Our Site

Ağız, Diş, Çene Radyolojisi

Ağız hastalıkları sadece diş çürükleri ve dişeti hastalıklarından oluşmamaktadır. Ağız boşluğundaki bütün yumuşak dokular, çene kemikleri ve eklem ile ilişkili hastalıkların hepsi diş hekimliğinin çalışma alanına girmektedir. Vücudun sadece küçük bir bölgesini oluşturan bu doku ve yapılar karışık bir anatomik yapı oluşturmaktadır. Ayrıca birçok sistemik hastalıkta ağızda önemli semptomlar görülmektedir. Bütün bu nedenlerden dolayı diş hekimliğinde ağız hastalıklarının teşhisi ve tedavi planlamasını yapan bir bölüm bulunması gerekmektedir. Bu önemli görevi Ağız Diş ve Çene Radyolojisi üstlenmiştir.

Dental radyografiler, yani dişlerin radyografileri, diş ve çene kemiği gibi sert dokuları ilgilendiren ağız içi hastalıkların teşhisinde çok önemli bir yardımcıdır. En çok kullanılan dental radyografiler; periapikal radyografiler (2 ya da 3 dişi gösteren küçük boyuttaki radyografiler) ve panoramik radyografilerdir. (Alt ve üst dental ark ve çene kemiklerinin bir arada görüldüğü büyük boyuttaki radyografiler) Bilgisayar destekli dijital radyografik cihazlar ile düşük doz radyasyon kullanılarak görüntü elde edilebilir ve görüntülerin incelenmesinde renk ve parlaklık ayarı yapılarak daha ayrıntılı inceleme sağlanır.

Bununla birlikte kemik içi enfeksiyonlar ve gömülü dişler de kolaylıkla tespit edilir. Ancak doğru bir teşhisle doğru bir tedavi planı yapılabilir. Bu sayede bütün gerekli tedaviler önceden belirlenerek ileride meydana gelebilecek olası problemler engellenmiş olur.

Hastanın tedavi ihtiyacına göre, uygun dental radyografiler çekilerek tedavi planı yapılır. Yapılan tedavi planına göre hastalar kliniğimizden tedavilerinin öncelik sırasına göre diğer uzmanlık alanlarına yönlendirilir.
TEKNOLOJİ DİŞ
Mansurdede Mahallesi 106. Sk. No: 9 Karaman
(+90 338) 214 77 78 - bilgi@teknolojidis.com

Hafta içi ve Cumartesi günleri saat: 08.00 ile 17.30 arasında hizmet vermekteyiz.